Jsem, tedy tvořím. Tvořím, tedy jsem.

Nabízím své zkušenosti a laskavé vedení všem, kteří tvořit chtějí nebo o tom přemýšlí.

Máte chuť kreslit, malovat, modelovat z hlíny, krásně psát?

Chcete mít originální výzdobu interiéru?

Potřebujete udělat návrh na plakát či uspořádat výstavu?

Chcete tvořit, naučit se něco nového a odpočinout si?

Zavolejte, jmenuji se Daniela.

Výtvarnice

Kreslení je moje druhá přirozenost. Ilustrovala jsem nedělní rozhlasové pohádky a kreslila do knížek bez obrázků. Pokreslila jsem (k nelibosti rodičů) kdejakou volnou zeď.

Přepisovala jsem zajímavé příběhy, nebo psala vlastní, ale k opravdové kaligrafii a typografii mě přivedli až skvělí pedagogové na Hellichovce. Grafická úprava a můj specifický rukopis se prolíná celou mou tvorbou.

Jak se dělá animovaný film, jsem zjistila na vlastní kůži na Barrandově, a dnes již tradiční ploškový – papírkový styl animace mě natolik oslovil, že jej využívám dodnes.

Malba na plátno mě dosud trochu míjela, zato namalovat na zeď zebru či poníka v životní velikosti mi dělá vždy velkou radost.

Keramická hlína si mě našla poměrně nedávno, a to ve velkém stylu. Daří se mi do hlíny dávat svůj osobitý styl a dělá mi radost, že se líbí i opravdovým keramikům.

Lektorka

Práce s lidmi mi byla vždy vlastní. Vedení skupin dětí, vymýšlení táborových a kroužkových programů je velká zkušenost. Při své práci v kulturních zařízeních jsem začala vytvářet programy k muzejním a galerijním výstavám v době, kdy edukační programy nebyly ještě samozřejmostí. Návazné studium arteterapie mě přivedlo k práci s lidmi s handicapem. Kurzy s různorodým výtvarným zaměřením pro skupiny i jednotlivce, jsou krásným zúročením mých darů a zkušeností. Těší mě dělat průvodkyni výtvarným světem.

Kurátorka

Organizace celotáborových programů nemá daleko k přípravě výstavy v muzeu či galerii. Uspořádání výstavy od nápadu po kompletní realizaci v sobě ukrývá spoustu náročných činností. Měla jsem velké štěstí a učila se od nejlepších kurátorů a historiků. Jsem hrdá na dlouhou řadu výstav, které jsem realizovala ve spolupráci s váženými institucemi a skvělými odborníky. Aby se mi nestýskalo, organizuji nyní malé výstavy pro své přátele výtvarníky a jejich známé.

Daniela Netolická (1966) Studium a pracovní zkušenosti:

SPŠG Hellichova / Krátký film Praha / SGVU Litoměřice / Muzeum Dvůr Králové nad Labem / Galerie města Trutnova / Gracent Arteterapie / Domov Dolní zámek Teplice nad Metují / Domov sv. Josefa v Žirči / ArteDaniely